Севиля си припомни вкуса на победата

Севиля записа трудна, но сладка победа с 1:0 при визитата си на Майорка в среща от 9-ия кръг на Ла Лига. Благодарение на този си успех - андалусийци прекъснаха негативната си серия от шест мача без победа във всички турнири. Освен това те спечелиха за пръв път, откакто Хорхе Сампаоли се завърна начело на тима преди малко повече от седмица.

Иначе единственото попадение падна в началото на втората част. В 53-тата минута Неманя Гудел беше точен със страхотен шут от огромно разстояние. Като цяло обаче мачът не бе особено интересен и головите положения не бяха много.

Победата бе важна за Севиля, като отборът напусна зоната на изпадащите и се иакачи до 13-ата позиция в класирането, където отстъпва на Майорка само по голова разлика, тъй като и двата отбора имат по 9 точки.