Виляреал си тръгна с празни ръце от Сан Себастиан

Реал Сосиедад се поздрави с минимална, но важна победа над Виляреал с 1:0 в мач от осмия кръг на испанската Ли Лига.

Единственото попадение за успеха на баските вкара Браис Мендес в 33-ата минута. Тогава той получи чудесно подаване от Микел Мерино, спря много добре топката в наказателното поле и с плътен нисък удар я вкара в средата на вратата на гостите.

Минута преди края на първото полувреме Джовани Ло Селсо от "жълтата подводница" падна в наказателното поле на домакините, но съдията прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

Хосе Луис Моралес пропусна да изравни за Виляреал в 55-ата минута, след като ударът му премина покрай вратата. Малко след това вратарят на гостите Джеронимо Рули спаси удар на Александър Сьорлот, който влизаше под напречната греда.

В добавеното време на мача Моралес от гостите излезе сам срещу вратаря на Реал Сосиедад Алекс Ремиро, който успя да избие удара му в ъглов удар.

Баските събраха 16 точки с успеха, като са на шесто място в класирането със същия актив с Атлетико Мадрид и Бетис Севиля. Виляреал е на девета позиция с 12 точки.