Реал се справи с Хетафе, без да си дава много зор

Реал Мадрид победи с 1:0 регионалния си съперник Хетафе в гостуване от осмия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата вкара Едер Милитао. Още в 4-та минута Реал Мадрид откри резултата. Лука Модрич центрира след корнер, а Едер Милитао вкара топката с глава в мрежата.

До почивката нямаше чак толкова чисти положения. Удар на Карвахал премина над вратата.

Началото на втората част започна с положения и пред двете врати. Първо "Белият балет" имаше шанс да покачи преднината си, когато топката като по чудо не влезе във вратата на Сория. След това Модрич стреля, но без успех. До края на мача липсваха голови положения и така Реал Мадрид постигна ценен успех.

За тима на Карло Анчелоти това е седма победа от първите осем мача в Ла Лига. Реал е първи в класирането с три точки аванс пред Барселона, който не е изиграл още мача си от този кръг.