Реал Мадрид се препъна срещу Осасуна

Днес, 2 октомври, на стадион "Сантяго Бернабеу" в Мадрид се проведе мачът от 7-ия кръг на испанското футболно първенство между Реал Мадрид и Осасуна. Срещата завърши изненадващо при резултат 1:1.

Резултатът в мача бе открит в 43-ата минута: топката влетя във вратата на Осасуна след центриране на Винисиус от левия фланг - никой от футболистите на домакините не стигна до топката - и топката влетя в далечния ъгъл. Реферите във ВАР- центъра провериха ситуацията дали Рюдигер и Бензема, които бяха в засада, не са попречили на вратаря да отбие удара и отчетоха, че двамата не са повлияли на играта.

Осасуна изравни в 51-ата: Унай Гарсия увисна от десния фланг, Кике спечели единоборството във въздуха и с удар с главата прехвърлили вратаря Лунин.

В 78-ата минута Давид Гарсия бутна Карим Бензема с две ръце в гърба. Футболистът на Осасуна получи червен картон, а домакините спечелиха дузпа. Французинът обаче не реализира 11-метровия удар, а няколко минути по-късно голът му бе отменен заради засада.

Реал Мадрид събра 19 точки и остана на втора позиция в класирането. Осасуна (13) е шеста.