Барса с очаквана победа срещу Кадис, ужас по трибуните беляза мача (видео)

Барселона записа пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 4:0 гостуването си на Кадис. Каталунците не се дадоха много зор и въпреки това вкара доста голове.

Мачът обаче ще се запомни повече със случилото се по трибуните. В 84-ата минута играта бе прекъсната заради инцидент с фен. Вратарят на Кадис бързо взе мобилен дефибрилатор и притича към трибуните. Играчи на двата отбора се събраха в централния кръг и очакваха около 20 минути лекарите да се преборят за живота на нуждаещ се от помощ фен, вероятно със сърдечен проблем. След това реферът даде знак на играчите да се отправят към съблекалните, а към този момент не е ясно дали и кога мачът ще бъде доигран.

До този момент Барса водеше в резултата след голове на Френки де Йонг (55) и Роберт Левандовски (65). Двубоят беше подновен близо час по-късно, а веднага след това Ансу Фати (86) и Усман Дембеле (90) довършиха домакините.