Трудна, но сладка победа за Севиля срещу Еспаньол

Севиля постигна първа победа за сезона в Ла Лига, след като спечели с 3:2 гостуването си на Еспаньол в двубой от петия кръг на испанското футболно първенство.

Поражението удължи серията на Еспаньол без победа у дома до шест мача, а за последно записа успех срещу Севиля през януари 2017 година.

Севиля водеше с 3:0 още преди края на първото полувреме. Ерик Ламела откри резултата още в първата минута, а две попадения на Хосе Кармона направиха аванса на гостите по-убеидтелен. Хоселу намали от дузпа в добавеното време на първата част, а Мартин Брайтуайт се разписа за 2:3 в 62-ата. Шест минути преди края Ламела получи втори жълт картон и беше изгонен, но Еспаньол така и не успя да стигне до изравнителен гол.