Виляреал загуби точки срещу Хетафе

Виляреал завърши наравно 0:0 у дома Хетафе в двубой от третия кръг в Примера дивисион.

Скучното първо полувреме не доведе до сериозни опасности пред двете врати, а след почивката гостите от столицата пропуснаха да поведат в резултата чрез Мауро Арамбари, чийто удар не намери целта.

Три минути преди края на редовното време Самуел Чуквуезе пропусна да изведе "жълтите" напред в резултата.

Дълбоко в допълнителното време Арамбари игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Хорхе Васкес отсъди дузпа, но малко по-късно отмени решението си след консултация с видео асистент рефера.

След това равенство Виляреал пропусна да се изкачи на първо място в класирането и има 7 точки на втората позиция. Хетафе остава в дъното на класирането след спечелване на първа точка за кампанията.