Левандовски блести при победа на Барса (видео)

Роберт Левандовски отбеляза първите си два гола с екипа Барселона в Ла Лига. Това се случи навръх 34-тия рожден ден на поляка, а първото попадение той реализира след едва 45 секунди игра срещу Реал Сосиедад. Каталунците спечелиха с 4:1 като гост и записаха 3 точки в актива си.

Стартът на двубоя беше наистина ударен за каталунците. След светкавична контраатака младокът Алехандро Балде показа голяма увереност, превзе над 60 метра терен и сложи топката на крака на Левандовски, който отбеляза дебютния си гол в Ла Лига.

Радостта на момчетата на Шави трая само 4 минути обаче. След груба грешка на защитник на Барса беше изведен Александър Исак, който матира Тер Стеген за 1:1. Останалите попадения паднаха след почивката.

В 64-ата Чави направи двойна смяна, пускайки Рафиня и Ансу Фати. Двамата изиграха важна роля две минути по-късно, когато бразилецът подаде към испанеца, който продължи  към Дембеле, който с удар по диагонала даде отново аванс на Барса - 2:1.

В 68-ата "блаугранас" увеличиха преднината си до 3:1 след нова асистенция на Фати, като този път завършващия удар беше на Левандовски.

В 79-ата минута Левандовски върна жеста на Ансу Фати и му подаде топката, за да може младокът сам да вкара четвъртия гол за Барселона.