Реал Мадрид с очаквана победа на старта в Ла Лига

Реал Мадрид имаше известни проблеми в първия си мач от сезона в Ла Лига, но стигна до победа с 2:1 при гостуването си на Алмерия.

Новакът в елита Алмерия шокира шампионите с ранен гол в 6-ата минута. Иниго Угуарас изведе Ларджи Рамазани срещу Тибо Куртоа и с удар в долния ляв ъгъл стражът на Реал бе преодолян.

Четири минути след това Реал имаше добър шанс да изравни, но изстрелът на Карим Бензема мина над вратата.

В края на първата част попадение на Лукас Васкес не бе зачетено заради засада.

В 61-ата минута Реал изравни. Азар направи двойно с Винисиус, а бразилецът нахлу в наказателното поле, но беше спрян. Бензема опита да играе с топката, но кълбото му беше избито и се озова в Лукас Васкес, който от 6-7 метра не сбърка.

Обратът дойде четвърт час преди края на мача. Влезлият точно преди изпълнението на статичното положение Дейвид Алаба вкара страхотен гол от пряк свободен удар. До края до нов гол така и не се стигна.