Гол на Рафиня донесе победата на Барса над Реал Мадрид (видео)

На стадион " Аледжаянт" в Лас Вегас се проведе приятелски мач, в който Барселона победи Реал Мадрид с резултат 1:0

В герой за каталунците се превърна бразилецът Рафиня, който записа втора среща, след като премина от Лийдс Юнайтед. Крилото порази вратата на съперника в 27-ата минута на срещата, а напомняме, че Рафиня отбеляза гол и две асистенции в първия мач.

Срещата започна с по-активна игра на "блаугранас“, като новото попълнение на тима Роберт Левандовски отправи първия удар, но не затрудни Тибо Куртоа.

Барселона контролираше мача, но в 18-ата минута се стигна до най-чистата възможност за гол - Валверде овладя една отскочила топка пред наказателното поле и със силен удар я изстреля към вратата, но тя срещна гредата.

Малко след това Фати от десетина метра пропусна при изгодна ситуация.

Единственият гол в мача дойде след грешка на Милитао в защитата на "белите". Така топката попадна у Рафиня, който със страхотен удар я насочи в мрежата зад Тибо Куртоа.

Левандовски беше близо до втори гол за Барселона, но ударът му беше блокиран от Дейвид Алаба.

Второто полувреме премина по сценария от първата част - каталунците контролираха събитията, но по-опасните положения бяха за мадридчани.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Барселона спечели "Ел Класико"-то на американска земя.