Реал загря за финала срещу Ливърпул в с равенство

Новият испански шампион Реал Мадрид приключи сезона в Ла Лига с равенство. В среща от последния кръг "белите", очаквано или не, не си дадоха много зор на "Сантиаго Бернабеу" срещу Реал Бетис. Срещата завърши при резултат - 0:0 в двубой от последния 38-и кръг на испанската Ла Лига. Това бе последен мач за Реал преди финала в Шампионска лига срещу Ливърпул.

Точката е добре дошла за Бетис. Носителят на Купата на краля стана недостижим за Реал Сосиедад в спора за петото място в крайното класиране. Легендата Хоакин влезе след почивката и стана вторият футболист с 600 мача в испанския елит, а в последните минути пропусна да стане и най-възрастният голмайстор в Ла Лига.

"Лос Бланкос“ вече си бяха осигури титлата и днес получи трофея. Мачът беше по-специален за Марсело и Иско, които се сбогуваха с привържениците на "Сантиаго Бернабеу“, тъй като договорите им изтичат и няма да бъдат подновени. Реал завършва сезона с 86 точки.