Атлетико взе дербито срещу Реал (видео)

Атлетико Мадрид се наложи в градското дерби над Реал Мадрид с 1:0 в двубой между стария и новия шампион на Ла Лига. В герой за своя тим се превърна Яник Ферейра Караско, който реализира единственото попадение, а то падна от дузпа в 40-ата минута. Валехо направи фаул в наказателното поле, реферът отсъди дузпа, а Яник Караско уверено отбеляза единствения гол в мача.

Мачът беше от значение само за “рохибланкос", които след този успех са почти сигурни участници в Шампионската лига и през следващия сезон. Тъй като резултатът не беше от голямо значение, Карло Анчелоти се спря на необичаен стартов състав, като постави Начо Фернандес като капитан и даде шанс на Лука Йович, Хезус Валехо и Андрий Лунин.

След почивката пропуски направиха Караско и Гризман. Първият нацели и греда малко по-късно. Гризман също нямаше ден и пропусна от добра позиция.

С победата Атлетико събра 64 точки и заема 4-то място в класирането три кръга преди края. На 5-то място е Бетис с 58 пункта, а Реал Сосиедад е 6-ти с 56.