Валенсия удари по амбициите на Билбао за Европа

Атлетик Билбао и Валенсия завършиха наравно - 0:0 в среща от кръга на Ла Лига. Този резултат сериозно застраши европейското участие на "баските“. Така Билбао изостава на цели 4 точки от Сосиедад в битката за 6-тото място, а Виляреал е на седма позиция с равен брой точки с Билбао, но и мач по-малко.

Всичко по-интересно се случи след почивката. Първо Иняки Уилямс влезе в наказателното поле, получи топката и стреля, но Мамардашвили отново се справи повече от добре.

В края отново Иняки Уилямс си освободи пространство и стреля с глава, но стражът на Валенсия спаси. Само минута по-късно Асиер Виялибре също стреля, но топката се удари в гредата.

Съдията даде доста време продължение, а гостите останаха с човек по-малко, след като Уго Гиямон получи втори жълт картон и напусна терена малко по-рано от съотборниците си.