Резервите на Виляреал не успяха срещу Алавес (видео)

Борещият се да не изпадне Алавес запази шансовете си след победа с 2:1 над полуфиналиста в Шампионска лига Виляреал в среща от 34-ия кръг на испанската Ла Лига. Трябва да се отбележи обаче, че треньорът на Виляреал Унай Емери направи цели осем промени в своя състав, мислейки за предстоящия реванш срещу Ливърпул през следващата седмица на "Ла Серамика“.

Иначе Виктор Лагуардия изведе Алавес в резултата в 4-а минута, а Гонсало Ескаланте удвои до почивката.

В началото на втората част Виляреал върна един гол чрез Самуел Чуквуезе, но въпреки това "Жълтата подводница" така и не успя да стигне поне до равенство.

Победата измъкна Алавес от дъното и тимът е предпоследен на четири точки от спасението. Виляреал остава седми в таблицата с 52 точки.