Барса с малко очаквана загуба, титлата все по-близо до Реал (видео)

Барселона инкасира поражение от гостуващи Райо Валекано - 0:1 на  "Камп Ноу" в отложения мач от 21-ия кръг на Ла Лига.

Алваро Гарсия откри резултата още в 7-ата минута. Той стреля отлично, като прокара топката покрай Сержиньо Дест. Бранителят вероятно попречи на видимостта на Тер Стеген, който все пак се хвърли, но не успя да отрази удара.

До края на полувремето последва натиск на домакините.  В 43-ата минута Барса вкара гол, който не бе зачетен. Първо удар на Гави се отби от гредата, след което Феран Торес технично прати топката във вратата от малък ъгъл, но имаше засада и голът бе отменен.

След почивката Барса продължи с натиска си. Резервата Депай най-много тормозеше отбраната на съперника, но без резултат. Домакините на три пъти имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдията. В крайна сметка каталунците инкасираха поражение.