Севиля с трудна победа над Леванте

Севиля се наложи трудно с 3:2 като гост срещу Леванте в среща от 33-ия кръг от Примера дивисион.

След близо четвърт час игра Хесус Корона се разписа след центриране на Лукас Окампос, но в 22-ата минута Хосе Моралес изравни от дузпа.

Пет минути след това отново Корона след асистенция на Окампос даде аванс за гостите от Андалусия.

В 69-ата минута Моралес пропусна нов 11-метров наказателен удар за домакините, които платиха скъпо за тази грешка.

В 81-ата минута Жул Кейта се оказа на точното място в точното време и засече с глава центриране на Иван Ракитич, пращайки топката отблизо в мрежата на "жабоците“.

Три минути преди края на редовното време тимът на Алесио Ласци върна един гол чрез Роберто Солдадо, но за повече Леванте нямаше време и сили и така не успя да се приближи до спасителната линия в Ла Лига.

Севиля се изкачи на второ място в класирането с актив от 63 точки, докато Леванте е в зоната на изпадащите с 25 точки.

В друга среща от кръга Райо Валекано се наложи с 1:0 при гостуването си срещу Еспаньол.