Късна дузпа носи победата на Атлетикo срещу Еспаньол

Атлетико Мадрид се наложи над Еспаньол с 2:1 в интересен двубой от програмата на Ла Лига. Двубоят реално вървеше към равенство - 1:1, но в самия край "дюшекчииите" успяха да грабнат пълния комплект от три точки, благодарение на дузпа, реализирана от Яник Ферейра Караско - дълбоко в добавеното време. Белгиецът дори не започна като титуляр, а се появи от резервната скамейка и въпреки това вкара и първото попадение, което падна в 52-ата минута.

Между двата гола Раул де Томас бе успял да възставно равенството. Таранът се разписа в 74-ата минута. Малко по-рано Жофри Кондогбия остави Атлетико с човек по-малко на терена, след като бе изгонен за втори жълт картон.

В крайна сметка победата ще е не сметката на Атлетико, който вече е на 4-то място с 60 точки. Еспаньол пък са на 11-та позиция.