Барса в драматичен сблъсък грабна победата срещу Леванте

Днес, 10 април, на стадион "Сиудад де Валенсия" във Валенсия, се проведе срещата от 31-я кръг на Примера дивисион между местния Леванте и Барселона.  Гостите постигнаха победа с 3:2.

Резултатът бе открит в началото на второто полувреме. В 52-ата минута халфът Хосе Луис Моралес реализира дузпа срещу каталунците. В 56-ата минута съдията отсъди нов 11-метров удар срещу вратата на Барселона. Нападателят Роджър Марти се нагърби да изпълни удара, но не успя да отбележи.

Нападателят на Барса Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 59-ата минута, след асистенция от Усман Дембеле.

В 63-ата минута халфът на "блаугранас" Педри изведе отбора си напред, а Гави асистира. В 83-ата минута полузащитникът на Леванте Гонсало Мелеро се разписа срещу Барселона от дузпа. Развръзката се случи във втората минута на добавеното време, когато Люк де Йонг се възползва от подаване на Жорди Алба и донесе трите точки за каталунците.

Така Барселона се изкачи на второ място в класирането на испанската Ла Лига  с 60 точки. Леванте е на предпоследното, 19-о място в таблицата с 22 точки. Реал Мадрид води в надпреварата със 72.