Майорка шокира Атлетико Мадрид (видео)

Борещият се за оставане в испанския елит тим на Майорка победи шампиона Атлетико Мадрид с 1:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига.

В 67-ата минута от Майорка получиха право да изпълнят дузпа, която беше реализирана от Муриджи. Мадридчани така и не успяха да отговорят на шамара и си тръгнаха от курортния остров със загуба.

В добавеното време, Идрису Баба Мохамед от състава на домакините получи изключително неприятна контузия в главата и бе заменен, което забави края на мача.

Успехът за домакините бе едва седми от началото на сезона и прекъсна серията им от седем поредни поражения в шампионата. Майорка събра 29 точки на 17-ата позиция, на една пред 18-ия Кадис. Атлетико пък спря поредицата си от шест победи и остава с 57 точки на четвъртото място. Третият Барселона също е с 57, но и два мача по-малко. Лидер е Реал Мадрид с 69 точки.