Три дузпи за Реал Мадрид и мъчителен успех над Селта (видео)

Реал Мадрид спечели с 2:1 гостуването си на Селта Виго от 30-ия кръг на Ла Лига. И двата гола за "кралете“ дойдоха след точно изпълнени дузпи на Карим Бензема. Французинът стреля още веднъж от бялата точка, но вратарят Матиас Дитуро спаси.

Първо французинът беше точен в 19-ата минута. Модрич беше отказан от вратаря Дитуро в началото на второто полувреме и малко след това Селта изравни. Хубав пробив на Хави Галан беше пропуснат от защитата на мадридчани и Нолито вкара отблизо.

В 64-ата вратарят на домакините спаси втория изстрел на Бензема от бялата точка, но в 70-ата нападателят се реваншира с точно изпълнение на трета дузпа. При 0:1 съдиите не зачетоха гол на Селта заради засада.

След успеха Реал остава на първото място с актив от 69 точки, докато галисийците са 11-и с 36 пункта.