Реал стъпи здраво на върха (видео)

Майорка и Реал Мадрид изиграха двубой от 28-ия кръг на Ла Лига. Гостите победиха с 0:3 и така се оттласнаха с 10 точки преднина от втория във временното класиране - Севиля.

Гостите създадоха атака още в първите минути на мача. Бензема стреля към вратата на Майорка, но Серхио Рико спаси. В средата на полувремето левият бек на Майорка Браян Оливан пробва да изненада Куртоа с изстрел извън наказателното поле, но белгийският страж беше на мястото си. Равностойната игра продължи и след почивката, като Кубо продължаваше да изкарва жълти картони на противника, а в 54-та минута реферът Хосе Санчес спести втори такъв на Федерико Валверде.

Първият гол дойде в 55-та минута при 0:1 за Реал Мадрид. Винисиус Жуниор мушна топката между краката на вратаря на Майорка. Вторият гол за гостите падна в 77-та минута. Оливан препъна Винисиус в наказателното поле и последва дузпа, която Бензема изпълни без проблем. В 82-та минута отново Бензема отбеляза гол и оформи класическия резултат 0:3.