Барса с победа след обрат (видео)

Елче и Барселона изиграха двубой от 27-ия кръг на Ла Лига. Гостите победиха с 1:2 на стадион "Мартинес Валеро".

В първите минути очаквано силен старт даде отборът на Барселона. Усман Дембеле направи 2 опита с остри центрирания, но безуспешно. Първото добро голово положение обаче бе за Елче. В 7-та минута Раул Гути стреля силно към вратата на Тер Стеген, но топката мина покрай дясната греда. В 11-та минута Дембеле нанесе удар, но над вратата на Едгар Бадия, а 10 минути по-късно Жорди Алба също опита с добър удар, но Бадия спаси.

Малко след това Дембеле отново шутира, а Бадия изби с една ръка. Топката попадна при Де Йонг, който стреля веднага, но Диего Гонсалес изчисти пред голлинията. В 37-та минута домакините имаха шанс да открият резултата, когато Тете Моренте получи пас в близост до вратата на Тер Стеген, но топката мина над напречната греда.

В самия край на първата част дойде и дългоочаквания гол. В 44-та минута домакините откриха резултата с чудесен гол на Фидел Чавес за 1:0.

Второто полувреме също беше доста интензивно. Гостите усилено притискаха протичника в неговата част и в 60-та минута дойде и изравнителния гол за 1:1. След комбинация между Дембеле и Жорди Алба, Феран Торес получи топката, подложи крак и отбеляза гол за Барса.

В 64-та минута Тер Стеген спаси каталунците от догонване. Победният гол за гостите дойде в 84-та минута след отсъждане на дузпа за игра с ръка на Бараган. Мемфис Депай изпълни дузпата отлично за 1:2.