Дузпи помагат на Севиля за успех над Сарагоса

Севиля победи като домакин Сарагоса с резултат 3:1. През първата част и двата отбора бяха близо до попадение. То стана факт в края на първите 45 минути, кгато Навас намери Диего Пероти, който откри резултата.

Само две минути след почивката, играчите на Сарагоса стигнаха до равенството. Габи центрира от фаул и Ярошик засече за 1:1. Така се стигна до 55-ата минута, когато Мартин Касерес се строполи в наказателното поле на гостите и съдията посочи бялата точка. Ситуацията бе спорна, но въпреки това Кануте превърна дузпата в гол.

Играчите на Севиля изпуснаха още няколко изгодни положения. В самия край на срещата, бе отсъдена нова дузпа за домакините. Този път Алваро Негредо записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 3:1.