Реал Мадрид с лесни три точки

Реал постигна победа с 4:1 над Реал Сосиедад на "Сантиаго Бернабеу" в столицата в среща от 27-ия кръг на испанския шампионат.  С победата Реал Мадрид увеличи преднината си пред втория Севиля на осем точки. "Кралете" загряха за реванша срещу Пари Сен Жермен в Шампионска лига.

Баските излязоха напред в резултата в 10-ата минута след гол на Микел Оярсабал. В 40-ата минута Едуардо Камавинга изравни след превъзходен удар от далечна дистанция. Три минути по-късно страхотно изпълнение на Модрич от границата на наказателното поле донесе обрат за "кралете". В 75-ата минута Карим Бензема вкара от дузпа, а четири минути по-късно Марко Асенсио оформи крайния резултата.

С успеха "белите" събраха 63 точки и увеличиха аванса си на върха във временното класиране на 8 точки пред втория Севиля. Реал Сосиедад е шести с 44 точки.