Асенсио герой при победата на Реал над Гранада (видео)

Реал Мадрид се наложи над Гранада с 1:0 в мач от 23-ия кръг в Ла Лига.

Гостите стартираха със самочувствие и в 5-ата минута бяха близо до гола, но Куртоа спаси удара на Пуертас. В 31-ата минута Карлос Нева бе на косъм от автогол, след като в опита си да изчисти топката, я насочи към собствената си врата. Напречната греда обаче не позволи резултатът да бъде открит.

След почивката бе по-интересно. В 61-ата минута Асенсио шутира от границата на пеналта, но Максимиано спаси. 15 минути преди края Реал стигна до откриване на резултата. Марко Асенсио направи безпомощен блестящия до този момент Максимиано с фамозен шут от дистанция за 1:0.

Малко по-късно съдията даде дузпа за "белите", но след намесата на ВАР - това решение бе променено и не се стигна до изпълнение на наказателен удар. В крайна сметка Реал Мадрид постигна целта си и спечели трите точки. Така тимът вече има аванс от 6 точки пред втория в класирането на Ла Лига Севиля.