Барса се справи отлично с Атлетико (видео)

Барселона и Атлетико Мадрид изиграха двубой от 23-ия кръг на Ла Лига. Домакините победиха с 4:2 на своя стадион "Камп Ноу".

Първият гол дойде още в 8-та минута след като Луис Суарес подаде към Яник Караско, който даде преднина на Атлетико. 2 минути по-късно Жорди Алба върна Барса в играта след асистенция на Дани Алвеш за 1:1. В 20-та минута новото попълнение Адама Траоре центрира брилянтно отдясно и 17-годишният Гави успя с глава да нанесе отличен удар, като Ян Облак не съумя да реагира и обартът бе факт - 2:1 за каталунците. Малко преди края на първата част в 43-та минута имаше разбъркване пред вратата на Атлетико и в крайна сметка Роналд Араухо отбеляза за 3:1.

Второто полувреме стартира отново с гол за Барса - в 49-та минута Дани Алвеш без никакво колебание майсторски насочи топката към вратата на Облак, който не успя да стори нищо, за да предотврати попадението. Последният гол в двубоя дойде в 58-та минута от главата на Луис Суарес за крайното 4:2.