ВиляреалАтлетико Мадрид
Стадион: "Естадио де ла Серамика“, Виляреал
Дата: 09.01.2022 г.
Час: 22:00

Силната серия на Виляреал продължи и в през 2022 г., когато "жълтата подводница“ записа четвърта поредна победа в Примера. Този път играчите на Унай Емери разбиха с 5:0 у дома слабака Леванте, като по този начин Виляреал вече има 28 точки и е на 8-ма позиция в класирането, но само четири пункта разделят тима от Топ 4.

През седмицата "жълтата подводница“ допусна малко очаквана издънка и отпадна от турнира за Купата на Краля, отстъпвайки с 1:2 на втородивзионния Спортинг Хихон.

Аут за домакините са Коклен и Пеня, а Алкасер е под въпрос.

Атлетико Мадрид надделя с 2:0 над Райо Валекано в първи мач и за двата тима за 2022-ра година. Така "дюшекчиите" спряха негативната си серия от четири поредни загуби в шампионата. Иначе и двете попадения бяха дело на Анхел Корея. Аржентинецът откри резултата в 28-ата минута. Удар на  Ермосо бе блокиран. И все пак топката стигна до Анхел Корея и той не сбърка. Отново той се разписа в 53-ата, засичайки подаване на Лоди - 2:0.

До края мачът се доиграваше, като Атлетико игра хитро и не допусна да има повече интрига. Караско пък нацели греда.

С този успех отборът на Диего Симеоне изпревари именно Райо и се върна в топ 4, като има 32 точки.

Отсъстващи за "лос колочонерос“ са Гризман, Йоренте, Ерера, Феликс и Коке.

Прогноза: Виляреал – Атлетико Мадрид 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!