Барса стартира годината с победа (видео)

Барселона започна годината с труден успех и е вече само на точка от Топ 4! Каталунският гранд победи Майорка с 1:0 като гост в среща от 19-ия кръг на Ла Лига.

Нароченият за гонене нападател Люк де Йонг отбеляза единствения гол и доближи своя тим само на точка от топ 4 в таблицата. Де Йонг е нежелан от треньора Шави Ернандес и беше сред титулярите, вероятно защото всички останали не бяха на разположение за двубоя, тъй като наставникът имаше проблеми с контузени или играчи с Ковид.

След като измина половина час игра, Люк де Йонг на два пъти удари гредите в разстояние на няколко секунди, като вторият път отправи атрактивен ножичен удар.

Минута преди края на полувремето Де Йонг все пак се разписа с глава след центриране на Мингеса.

В самия край на мача отлична намеса Тер Стеген спаси мрежата си от попадение след удар от въздуха на Жауме Коста.

Така гостите взеха трите точки и вече са на крачка от топ 4 в класирането.