Реал Мадрид със сензация на старта на годината (видео)

Хетафе повали лидера в класирането Реал Мадрид. Отборът на Кике Санчес Флорес спечели с 1:0 на "Колисеум Алфонсо Перес" в първия мач в испанското първенство за тази година.

След само 9 минути игра Енес Юнал се възползва от груба грешка на Едер Милитао и успя да открие резултата. "Белия балет" така и не успя да отвърне на удара, въпреки че имаха доста време на разположение. Лука Модрич и Тони Кроос пропиляха отлични възможности до преди почивката. През втората част Реал имаше още положения.

В 74-ата минута Алаба стреля директно от пряк свободен удар, но покрай лявата греда на домакините.

Две минути по-късно Реал стигна до най-чистата си ситуация за втората част. Марсело центрира отляво към границата на наказателнто поле, където Каземиро отправи отличен удар от въздуха, но Сория се намеси по прекрасен начин и изби в корнер.

В добавеното време резервата Иско засече с глава центриране от свободен удар в наказателното поле, но ударът не беше достотъчно силен и Сория успя да спаси.