Севиля се справи с Валенсия в зрелищен мач

Севиля победи като гост Валенсия с минималното 1:0 в двубой от 29-ти кръг на Ла Лига. Двата отбора изиграха един много интересен сблъсък, в който "прилепите" пропуснаха от доста добри ситуации и със сигурност може да съжаляват за загубата.

В 14-ата минута Хесус Навас нацели гредата, след като ударът му бе избит от вратаря на Валенсия, но топката облиза стълба и излезе в корнер. В 23-ата минута гостите нацелиха нова греда, след удар на Алваро Негредо.

След почивката играчите на Валенсия се активизираха. В 58-ата минута Жонас Гонсалвеш опита да прехвърли стража на гостите, но Хавиер Варас успя да избие топката, която се отби в горния страничен стълб.

Гостите все пак стигнаха до гол в 70-ата минута, когато Иван Ракитич вкара единственото попадение в срещата, носейки победата за своя тим.