Барса загуби две точки в Севиля (видео)

Барселона си тръгна с равенство 1:1 от Севиля, въпреки че имаше своите шансове да вземе и трите точки.

Гостите започнаха мача по-силно, но напук на логиката изостанаха в резултата с гол в 32-рата минута на Папу Гомес. Домакините изпълниха заучено корнер, при който топката отиде по земя към точката на дузпата, а там аржентинецът я намери точно и прецизно - 1:0.

Барселона притисна съперника си в следващите минути и в добавеното време възстановиха равенството. Роналд Араухо бе над всички при центриране от ъглов удар и с глава реализира в мрежата на Боно.

Интересно стана в 64-ата минута, когато иначе спокойният мач беше оцветен в червено. Тогава Жорди Алба изблъска с гърди Жул Кунде край тъча, при което французинът го удари с топката по главата и веднага беше изгонен от игра.

Гави пропусна прекрасен шанс за втори гол в 81-вата минута,когато от няколко метра с глава не уцели вратата. В 84-ата пък Дембеле уцели гредата.