Барса се спаси малко преди края (видео)

Барселона и Елче изиграха мач от 18-ия кръг на Ла Лига. След няколко голови обрата победител в днешния двубой излезе Барселона с 3:2.

Първият гол дойде в 16-та минута от Жутгла, за когото това бе първо попадение с тениската на Барса. Малко след това нова приятна изненада за домакините. В 19-та минута Гави мина през цялата защита на гостите и отбеляза с прецизен удар за 2:0. За 17-годишния талант това бе първи гол с екипа на каталунците. Той стана третият най-млад голмайстор за Барса в Ла Лига, като изпревари по този показател Лионел Меси.

Макар да каталунците да играха силно все пак допуснаха и няколко грешки в защита. В 62-та минута Тете Моренте завърши контраатака на Елче и промени резултата на 2:1. Минута по-късно неговия съотборник Пере Мила добави още един гол в сметката на гостите за 2:2. Победата за Барса подпечата Нико Гонсалес 5 минути преди края. След проверка с ВАР голът бе зачетен и така каталунците победиха с 3:2.