Важна победа за Барса, каталунците с гол повече от Хетафе

Барселона победи Хетафе с 2:1 в мач от 29-ти кръг на Ли Лига. Отборът на Хетафв вече в 6-то поредно гостуване няма победа.

Първото по-интересно положение бе в 8-ата минута, когато звездата на каталунците Лео Меси със задна ножица опита да обстрелва вратата на гостите, но стражът Кодина се намеси. В 16-ата минута пред играчите на Хетафе се откри добра възможност, но ударът на Арисменди мина близо до гредата.

Минута по-късно, Барса вече водеше с 1:0, с гол на Алвеш. До края на първата част домакините се скъсаха да пропускат. Меси и Вия на два пъти, нямаха шанс да се разпишат.

След почивката шампионите стигнаха до нов гол, само след 5 минути игра. Тогава Меси намери Боян Къркич, който с помощта на рикушет, записа името си сред голмайсторите. Това бе и негово пето попадение през този сезон. Малко по-късно, Шави с хубав шут обстрелва вратата на Хетафе, но ударът му излезе в аут.

В 60-ата минута Давид Вия също нямаше късмет да отбележи гол. При едно от малкото положения за Хетафе, Ману дел Морал не успя да се възползва от грешка на Валдес, като ударът му с глава излезе в аут. Гостите все пак стигнаха до почетно попадение, което отбеляза Дел Морал в 88-ата минута. Така по този начин Барселона продължава да бъде едноличен лидер в класирането, следван от Реал Мадрид, който заема 2-ра позиция.