Реал взе дербито срещу Атлетико и докосва титлата (видео)

Реал Мадрид се справи с Атлетико Мадрид в столичното дерби от 17-ия кръг на Ла Лига и вече изглежда недостижим на върха. “Белите" се наложиха с 2:0 на “Сантиаго Бернабеу" и увеличиха на 13 точки аванса си пред шампиона, който е чак четвърти.

В 16-ата минута Маркос Асенсио изведе Винисиус по десния фланг. Бразилецът центрира около точката за изпълнение на дузпа, след което Карим Бензема с великолепен изстрел от въздуха реализира в долния ляв ъгъл.

В 35-ата минута  Куртоа отрази страхотен шут на Гризман от пряк свободен удар. Ян Облак също се изяви 3 минути по-късно, избивайки в корнер техничен удар на Винисиус.

След почивката Куртоа се отчете с още две важни изяви. След като "дюшекчиите“ не се възползваха от шансовете да се върнат в мача, "белите“ убиха интригата с второ попадение. Реализира го Марко Асенсио в 57-ата минута. Винисиус подаде перфектно към испанеца, който матира Облак, пращайки топката в долния му десен ъгъл – 2:0.