Севиля надхитри Виляреал

Севиля надхитри Виляреал с минималното 1:0 като домакин в среща от 16-ия кръг на Ла Лига.

Първият точен удар към една от двете врати отправи Рафа Мир в 5-ата минута. Той засече с глава центриране на Лукас Окампос, но Херонимо Рули се намеси подобаващо и не допусна ранен гол в мрежата си. Десет минути по-късно аржентинският страж беше безпомощен. Тогава Лукас Окампос получи в наказателното поле и разстреля Рули за 1:0.

В 25-ата минута Рафа Мир прати топката в мрежата зад Рули, но попадението не беше зачетено заради засада.

През второто полувреме двата състава не успяха да отбележат нов гол. Севиля се наложи пред своите фенове, но Виляреал беше тимът, който имаше повечето положение. Изключителен пропуск на Жерард Морено в 79-ата минута обаче лиши "жълтата подводница" поне от точка.