Барса потъва още надолу за сметка на Бетис (видео)

Барселона и Бетис изиграха мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Двубоят завърши при резултат 0:1.

Преди началото на двубоя на терена се появи легендата Христо Стоичков, за да връчи "Златната топка" на Алексия Путейяс от женския тим на Барса, както и да награди Педри с неговото отличие за №1 сред младите футболисти, също присъдено му от "Франс Футбол".

Първата добра възможност се откри за домакините, след като в 11-та минута Коутиньо стреля към вратата на Бетис, но вратарят спаси. Около 30-та минута инцидент прекъсна играта - Гави беше ударен от топката в главата и се строполи на земята, малко по-късно бе заменен от Рики Пуч.

Малко преди края на първото полувреме Айтор Руибал пропусна да отбележи за Бетис. Началото на втората част бе шеметно за гостите - Хуанми вкара гол, но заради засада той бе отменен. След като каталунците не напредваха в резултата, в игра влязоха резервите Усмен Дембеле и Френки де Йонг. Дембеле веднага започна с атаките към Руи Силва, но до гол не се стигна.

В 79-та минута дойде и развръзката в двубоя, след като Хуанми даде преднина на Бетис.