Барса се препъна срещу Алавес, трима контузени при каталунците

Барселона и Алавес завършиха наравно при резултат 1:1 на "Камп Ноу" в интересен мач от кръга на Ла Лига.

В 38-ата минута, след едно центриране и въздушен сблъсък Агуеро се контузи. Тепърва ще става ясно какво е неговото състояние. Той бе заменен принудително от Коутиньо.

След почивката определено бе по-интересно. В 49-ата минута Мемфис Депай откри резултата след прекрасно изпълнение. Той получи топката на границата на наказателното поле и с великолепен удар я насочи към горния ляв ъгъл на Сивера.

Само три минути след това се стигна до една комбинация между Луис Риоха и Хоселу, която матира защитата на каталунците. Риоха направи двойно, а след това заобиколи Тер Стеген и изравни резултата.

След час игра Гави преодоля двама защитници и подаде на Депай, който чукна топката покрай Сивера, но нацели греда. Стражът на Алавес малко по-късно отрази удар на Депай, който бе изведен добре от Нико Гонсалес.

Малко след това Жерар Пике получи травма и също напусна терена и бе заменен от Клеман Лангле. След това и Нико Гонсалес  се контузи и трябваше да бъде сменен.