Винисиус донесе победа на Реал Мадрид (видео)

Елче и Реал Мадрид изиграха мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Отборът на Карло Анчелоти спечели двубоя с 1:2.

Още във втората минута Реал Мадрид стартира с атака след като Родриго стреля от далечно разстояние, но опитният вратар на Елче изби топката. Следващата добра ситуация бе пред вратата на Куртоа. Лукас Бойе стреля от близко разстояние, но и от малък ъгъл, а белгийският страж реагира отлично и спаси мрежата си.

В 22-та минута Винисиус Жуниор откри резултата и даде преднина на отбора си с 0:1. След бърза контраатака Диас подаде топката към Винисиус, който стреля точно в целта. Домакините опитаха да изравнят резултата малко след това, но Лукас Перес не успя да овладее топката достатъчно прецизно.

През второто полувреме и двата отбора продължаваха да се борят за надмощие като и домакините и гостите създаваха добри голови положения. В 63-та минута Елче остана с 10 души на терена, след като Раул Гути получи втори жълт картон. В 73-та минута Винисиус доказа, че днес му е щастлив ден. Лука Модрич подаде чудесно и бразилецът отбеляза втори гол в мача за 0:2.

Малко преди края в 86-та минута Пере Мия отбеляза гол за Елче и оформи крайното 1:2.