Реал Мадрид на върха в Ла Лига

Реал Мадрид и Осасуна завършиха двубоя помежду си при резултат 0:0. Въпреки че това не е перфектен изход от мача, тази 1 спечелена точка изкачва Реал Мадрид на върха във временното класиране на Ла Лига. Осасуна останаха на 6-то място, но само на 2 точки след лидера.

Първата добра атака на "белия балет" бе в 14-та минута, когато Ферлан Менди центрира, но топката бе отнета от Унай Гарсия. В 22-та минута неточен удар на Камавинга раздвижи публиката на стадиона. Играчите на Реал Мадрид лесно напредваха в половината на гостите, но пък присъствието на петима бранители не позволяваше ударни атаки.

В началото на втората част пред Осасуна се откри чудесна възможност, но изстрелът на Монкайола срещна гредата. В 66-та минута Бензема отново пропусна да даде преднина на Реал. Малко преди края Марсело също опита да отбележи гол, но не уцели вратата.