Севиля си тръгна с победа от Виго

Севиля записа минимален, но важен успех с 1:0 като гост на Селта на “Балаидос" във Виго в двубой от 9-ия кръг на Ла Лига. Първата част бе сравнително равностойна, но след почивката по-опитният отбор успя да стигне до трите точки.

Андалусийците спечелиха благодарение на гола на новото попълнение Рафа Мир, който се разписа в 54-ата минута. При тази ситуация Мир се измъкна от защитата на домакините и с удар от близко разстояние изпрати топката във вратата, а попадението се оказа единствено в срещата.

Малко след изтичането на час игра домакините имаха шанс да изравнят, когато удар на Нолито с глава срещна лявата греда на вратата на гостите.

В края Селта пропиля нов шанс за гол. В 81-ата минута Хави Галан отправи зловещ удар от далечна дистанция от пряк сводбоден удар, но топката мина покрай лявата греда на Буну.

До края на мача до нови положения пред двете врати не се стигна и така хората на Хулен Лопетеги взеха 3-те точки, с които излязоха на 3-то място в класирането на Ла Лига.