Барса загря за Арсенал с минимална победа над Сарагоса (видео)

Барселона се наложи над Сарагоса с минималното 1:0 в мач от 27-и кръг на Ла Лига. Каталунците диктуваха темпото на игра през всичките 90 минути, но въпреки това успяха да отбележат само едно попадение.

Първата по-опасна атака бе в 14-ата минута, но удар на Максуел бе блокиран от противников играч. Пропуски направиха Шави и Лионел Меси. В 37-ата минута удар на Хавиер Масчерано бе отразен от стража на гостите.

В 43-ата минута Лионел Меси асистира на Сейду Кейта, който отбеляза и единствения гол в срещата. През втората част Сарагоса опитаха да отвърнат на удара чрез Николас Бертоли, чийто удар не попадна в целта. До края на срещата пропуски направиха Меси, Вия, Максуел, но те няха късмет при решаващия удар. След три дни предстои мач на Барса в Шампионската лига срещу Арсенал.