Ансу Фати се завърна с гол при успех на Барса срещу Леванте

Барселона се наложи с 3:0 над гостуващия Леванте в мач от 7-ия кръг на испанското първенство. Така каталунците успяха да постигнат първа победа от три мача насам.

Мемфис Депай вкара дузпа в 7-ата минута, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу самия него. В 14-ата Люк де Йонг покачи на 2:0 след пас на Сержиньо Дест.

До края на първата част Пике и Мемфис пропуснаха да направят резултата още по-категоричен. Малко преди края се откриха и първите положения за Леванте, но тимът не успяха да стигне до почетен гол.

Другата хубава новина за "лос кулес" беше, че любимецът на феновете Ансу Фати се появи в игра след над 10-месечно отсъствие заради тежка контузия. В добавеното време именно Фати успя да се разпише и да направи резултата класически.

Все пак успехът е важен за Барселона, които от доста време не бяха радвали феновете.