Меси изтръгна 3 точки от Местая

Т. Михайлов

Барселона победи Валенсия с 1:0 на “Местая” в дербито на 26-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение отбеляза голямата звезда на “каталунците” Лионел Меси в 77-ата минута. Така тимът на Хосеп Гуардиола поведе с 10 точки пред Реал Мадрид, преди домакинството на “белите” срещу Малага.

Валенсия започна много силно, но Хуан Мата пропиля страхотно положение още в 3-ата минута. В 10-ата Меси имаше чудесна възможност да даде аванс на Барса, но Гуаита се намеси с вещина. В 20-ата минута Жорди Алба отбеляза, но при отсъдена засада. Най-добрият шанс през първата част пропиля Меси, който действа егоистично при една ситуация и вместо да пусне към непокрития Вия реши да прехвърля вратаря, но ударът му кацна върху горната част на мрежата.

Второто полувреме също бе много напрегнато. В 60-ата минута Тино Коста отне една топка от Шави и намери Пабло, чийто изстрел като по чудо не бе засечен във вратата от негов съотборник. В 77-ата минута Меси донесе успеха на каталунците. Адриано нахлу отляво и подаде голов пас към аржентинеца. До края Вия можеше да удвои.