Тома Льомар спаси Атлетико в последния момент

Отборите на Еспаньол и Атлетико Мадрид изиграха мач приключил с резултат 1:2.

Още в 4-та минута домакините притиснаха съперника си и Ембарба стреля към вратата, но топкава мина близо до страничната греда и Атлетико се спаси от бърз гол в началото на мача.

Последваха още няколко атаки на Еспаньол и в 40-та минута "папагалчетата" най-после поведоха след гол с глава на Раул Де Томас. В 55-та минута Тома Льомар отбеляза за мадридчани, но голът му бе отменен след преглед с ВАР.

Второто полувреме изобилстваше от смени и за двата отбора. Дори звездата на Атлетико Антоан Гризман бе сменен в 59-та минута от Жоао Феликс, а Луис Суарес излезе, за да даде мястото си на Матеус Куня. Диего Симеоне се опита да раздвижи състава на отбора си. Резултатът дойде в 79-та минута, когато Яник Караско изравни за 1:1.

Развръзката на мача дойде в самия край на добавеното време, след като Тома Льомар вкара победния гол за Атлетико Мадрид и оформи крайното 1:2.