Севиля без проблеми срещу Спортинг Хихон

Севиля победи Спортинг Хихон с класическото 3:0. Домакините бяха по-добрия отбор на терена и заслужено достигнаха до победата. Двубоят започна с няколко добри положения пред вратата на Спортинг.

В 5-ата минута Луиш Фабиано стреля към вратата на съперника, но удара му бе спасен. Навас и Негредо също пропуснаха от изгодни позиции. В 28-ата минута гостите останаха с човек по-малко след като Себастиан Егуен бе изгонен, а главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Луиш Фабиано превърна дузпата в гол и по този начин даде преднина на своя тим.

Две минути по-късно Федерико Фацио нацели гредата. В 35-ата минута Диего Пероти покачи на 2:0. Второто полувреме играчите на Севиля продължиха да бъдат по-активния отбор. Пред Навас се откри добро положение, той отправи техничен удар, който не попадна в целта. В 65-ата минута Негредо също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 3:0 за Севиля.