Реал се препъна на Риасор

Т. Михайлов

Реал Мадрид не успя да победи Депортиво Ла Коруня на “Риасор” и двата тима завършиха при 0:0 в среща от 25-ия кръг на Примера. Загубените две точки оставиха “белия балет” на цели 7 зад лидера Барселона.

Първото полувреме бе скучно като ще се запомни с удари на Кака, Йозил и Роналдо минали встрани от вратата. Португалецът отбеляза и гол, отменен поради засада.

Втората част бе малко по-интересна като още в началото Роналдо опита удар спасен от Арансубия. Последва меле в пеналта на Ла Коруня, но топката бе изчистена.

30 минути преди края Жозе Моуриньо подсили атаката, пускайки Адебайор на мястото на Диара и Ди Мария вместо Кака. В 78-ата минута бившият играч на Арсенал удари гредата. Малко по-късно това стори и Роналдо с мощен шут.

В края се стигна до още няколко критични ситуации пред Арансубия, но той бе безгрешен. Много близо до гола в 85-ата минута бе Карим Бензема, който от няколко метра не можа да преодолее стража.