Класика за Барса срещу Майорка (видео)

Т. Михайлов

Барселона победи Майорка с класическото 3:0 като гост и увеличи преднината си на 8 точки пред преследвача Реал Мадрид, преди “белите” да са изиграли срещата си с Депортиво Ла Коруня. Лионел Меси, Давид Вия и Педро отбелязаха попаденията за успеха на каталунците.

Хосеп Гуардиола имаше доста проблеми със състава като на вратата застана Пинто, заради контузия на титуляра Валдес. Домакините започнаха добре мача без да се притесняват от името на съперника и създадоха добри положения в първите 30 минути. В 38-ата обаче Меси даде аванс на Барса с прехвърлящ удар с глава.

През втората част Лос Кулес вкараха нови два гола, възползвайки се от разредената защита на Майорка. В 57-ата минута Вия изскочи от ръба на засадата, преодоля Ауат и не сбърка на празната врата. В 66-ата Педро вкара красив гол с параболичен шут и сложи точка в спора.