Атлетико и Севиля с голово шоу (видео)

Т. Михайлов

Атлетико Мадрид и Севиля завършиха при равенство 2:2 в изключително интересен мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Гостите от Андалусия на два пъти повеждаха, но “дюшекчиите” не се предадоха и спечелиха точка.

След добро начало, в което гол не падна се стигна до 42-ата минута. Диего Пероти свали топката на Негредо, който с мощен удар откри. Секунди преди почивката стражът на севилци спаси голов удар след бърза контраатака на домакините.

Втората част започна с гол с глава от съблекалнята на Коке за 1:1. Диего Форлан, който превъзмогна контузия, за да играе в мача центрира добре към младия халф. Последваха пропуски и пред двете врати.

В 65-ата минута Иван Ракитич даде нов аванс на Севиля. Навас намери хърватинът, чийто удар рикошира в гредата преди да влезе в мрежата. В 77-ата минута момчетата на Кике Флорес се добраха до равенство с гол на Рейес.