Барселона със знакова победа в началото на Ла Лига

Барселона победи с 4:2 Реал Сосиедад в първия си мач от новия сезон на Ла Лига.

Играчите на Барселона започнаха ударно и още в първата минута имаше изстрел към вратата на Реал Сосиедад, но вратарят им се намеси успешно. В следващите минути Гризман опита няколко удара, но без успех.

В 19-та минута Пике стреля с глава и отбеляза първото попадение в мача като даде преднина на Барселона. Малко преди почивката Брейтуейт удвои преднината на домакините.

В следващите минути гостите опитаха да променят резултата чрез удари на Оярсабал и Йон Баутиста, но безуспешно. В 59-та минута Брейтуейт даде още един повод за радост на феновете на Барса като отбеляза втори гол и направи резултата 3:0.

Към края на мача за Реал Сосиедад се разписаха Хулен Лобете в 82-та и Микел Оярсабал в 85-та минута. Оярсабал изпълни перфектен пряк свободен удар и остави надежда за още един изравнителен гол. Но в добавеното време Роберто оформи крайното 4:2 след асистенция на Брейтуейт.