Спортинг Хихон върна интригата в Примера

Т. Михайлов

Спортинг Хихон и Барселона завършиха при равенство 1:1 в среща от 23-ия кръг на Примера, с което се върна и интригата в борбата за титлата. Лос Кулес вече имат 8 точки аванс пред Реал Мадрид, но столичани са с мач по-малко. Сложен бе и краят на феноменалната серия на “блаугранас” от 16 поредни победи в Примера.

Спортинг започна много добре двубоя и в 16-ата минута поведе чрез острието си Давид Барал, който навърза Пике и Милито и откри с диагонален удар. Барса игра много разконцентрирано и до края на полувремето нямаше много опасни ситуации пред вратата на домакините.

През втората част каталунците увеличиха оборотите, но “червено-белите” играха много стабилно. В 80-ата минута обаче Давид Вия изравни след пас на Меси и прехвърлящ удар над излезлия напред Куеяр. Малко по-късно Педро можеше да донесе успеха на Барса, но пропусна.